Fundacja Integracji Kultury i HH Poland SA zapraszają na festiwal

GLIWICE - Październik 2022

— Jan Kořínek & Wolfram Derschmidt Duo (CZ/AT) —

13/10, godz. 21:30 🔁

Centrum Kultury Jazovia
Gliwice, Rynek 10

Jan Kořínek – fortepian
Wolfram Derschmidt  – kontrabas

W dniu 13.10.2022 planowany był koncert PAUL ZAUNER & JAN KOŘÍNEK DUO (AT/CZ). Niestety Paul Zauner ze względów zdrowotnych nie da rady dotrzeć na PalmJazz Festival i w koncercie JANOWI KOŘÍNKOWI na scenie będzie towarzyszyć WOLFRAM DERSCHMIDT - austriacki kontrabasista, który grał z wieloma znakomitymi muzyka.

Jan Korinek, Mr. Groove – jego jazzowy funk to hybryda genialnych bluesowych korzeni i niekończących się poszukiwań w celu podporządkowania najróżniejszych gatunków muzycznych. W trasach koncertowych od prawie 20 lat. Artysta doskonale wie, jak przetrwać bez udziału w masowym przemyśle muzycznym, a jednak, a może właśnie dzięki temu - osiągać zawrotne wyżyny. (AK)
Wolfram Derschmidt - Urodzony w 1964 w Wels w Austrii. Uczęszczał do szkoły muzycznej w Linz i Wels, aby uczyć się gry na wiolonczeli, później klarnetu.Studiował grę na kontrabasie na Wydziale Jazzu Uniwersytetu w Grazu u Wayne'a Darlinga i Adelharda Roidingera, stałego członka wielu zespołów jazzowych, takich jak Hollotrio, Blue Brass, Ars Futura, LandLuft, Stafford James String Project, Irina Karamarkovic Band.Grał z Art Farmerem, Karlheinzem Miklinem, Ines Reiger, Toots Thielemans, Peterem O`Marą, Bosko Petroviciem, Ack van Rooyenem, Terje Rypdalem, Woodym Schabatą, Wolfgangiem Puschnigiem, Toninho Hortą, Malachi Thompsonem, Dwight Trible, Mike Abene, Sides. Eddie Henderson, Donald Smith, Mansur Scott, Oliver Lake, DJ Shantel, Bennie Maupin, Mark Johnson, Linda Sharrock, Kirk Lightsey, Carlos Garnett, Gregory Porter, Donald Smith, Carmen Bradford, Dee Alexander,

BEZPŁATNE ZAPROSZENIA:

zapisz się

Polityka prywatności

Copyright jazovia.pl

www.krzysztofkobylinski.com