Fundacja Integracji Kultury i HH Poland SA zapraszają na festiwal

GLIWICE - Październik 2022

Piotr Wojtasik Quintet (PL) —

13/10/2023, godz. 19:00

Centrum Kultury Jazovia
Gliwice, Rynek 10

kup bilet

Piotr Wojtasik - tp
Marcin Kaletka
- sax
Michał Tokaj
- piano
Michał Barański
- db
Łukasz Żyta
- dr.
Piotr Wojtasik cieszy się uznaniem i zdobył wiele wyróżnień, w tym Fryderyka, Jazzowego Oscara i nagrodę Mateusza Trójki. Jego nazwisko znalazło się na czele rankingu "Jazz Forum" jako najpopularniejszego polskiego jazzmana. Jego rozległa współpraca obejmuje wspólne projekty z artystami światowego formatu, takimi jak Kenny Garrett, Billy Harper, Gary Bartz, Dave Liebman, Victor Lewis, Daniel Humier, Joachim Kuhn i Michel Donato. Na scenie krajowej z kolei współpracował z wybitnymi postaciami, takimi jak Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Jagodziński, Maciej Sikała, Lora Szafran, Leszek Możdżer i Piotr Baron.Jego debiut miał miejsce w 1988 roku na festiwalu Jazz Jamboree z zespołem New Presentation, z którym nagrał pierwsze materiały. Jego ostatni solowy album, "Old Land", ukazał się w 2013 roku, łącząc jazz z muzyką światową, a wśród współtwórców pojawiły się legendy, takie jak Billy Hart, Kirk Ligtsey, Essiet Okon Essiet i inni.

Marcin Kaletka - urodzony w 1986 roku, to saksofonista tenorowy. Jest absolwentem instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Frost School of Music, University of Miami, USA. Od 2014 roku jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego zdolności muzyczne przyniosły mu liczne nagrody na festiwalach i konkursach jazzowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest liderem zespołu Wierba & Schmidt Quintet, który nagrał trzy jazzowe albumy: "Maya" (2009), "Live in Getxo" (2010) i "Black Monolith" (2011), oraz nagrali płytę z wokalistą Wojciechem Myrczkiem "We’ll Be Together Again" (2010).

Michał Tokaj- pianista i grający również na Fender Rhodes, jest założycielem Michał Tokaj Trio, w skład którego wchodzą również kontrabasista Michał Barański i perkusista Łukasz Żyta. Współpracował z wieloma artystami polskimi, czeskimi i amerykańskimi, takimi jak Ewa Bem, Henryk Miśkiewicz, Bennie Maupin, Eddie Henderson, Jaromir Honzácek, Aga Zaryan i wielu inni. Michał Tokaj zdobył nagrody Fryderyka za swoje aranżacje oraz własne nagrania. Jego album "Bird Alone" (wydany w japońskiej wytwórni Gats Production) zdobył Fryderyka w kategorii najlepszego jazzowego albumu w 2004 roku. Jest również laureatem nagrody jako Kompozytor Roku.

Michał Barański - absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie profesora Jacka Niedzieli, to kontrabasista znany ze swojej wszechstronności. Współpracował z czołowymi artystami polskiej i światowej sceny jazzowej, nagrywając ponad 30 płyt.

Łukasz Żyta - absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, jest cenionym perkusistą. Współpracował z licznymi jazzmanami i artystami renomy zarówno w kraju, jak i za granicą.

Polityka prywatności

Copyright jazovia.pl

www.krzysztofkobylinski.com