Fundacja Integracji Kultury i HH Poland SA zapraszają na festiwal

GLIWICE - Październik 2022

Piotr Wyleżoł / Szymon Mika „Loud Silence” (PL) —

17/10/2023, godz. 19:00

Centrum Kultury Jazovia
Gliwice, Rynek 10

kup bilet

Piotr Wyleżoł - fortepian
Szymon Mika
- gitara
Pianista Piotr Wyleżoł i gitarzysta Szymon Mika to artyści należący do najwybitniejszych muzyków jazzowych w Europie. Współpracują ze sobą od wielu lat, przemierzając sceny Polski i świata w swoich autorskich projektach i składach innych artystów, m.in. z Jeff Ballard, Yumi Ito, Andy Middleton, Dayna Stephens i wielu innych. Na albumie "Loud Silence" w kameralnym, intymnym formacie i akustycznym brzmieniu fortepianu i gitary prezentują muzykę autorską silnie zakorzenioną w nurcie szeroko pojętego jazzu, nadając jej swoje unikalne brzmienie i charakter. Na płycie znalazły się też jedne z najbardziej znanych standardów jazzowych wszech czasów: Take Five oraz Stella by Starlight w wyjątkowej interpretacji. Kompozycje są również punktem wyjścia do spontanicznych i zaskakujących improwizacji, które ukazują intuicyjne wręcz porozumienie pomiędzy artystami.

Artyści sami dołączyli komentarz do płyty „Loud Silence”

"Przedstawiamy Państwu szczególną dla nas płytę. Płytę, która kumuluje i wyraża wiele emocji, obaw i nadziei towarzyszących nam podczas pandemii Covid w 2020-2021 roku. Wówczas powstała większość kompozycji, a domowe muzykowanie w trakcie lockdown'u i niepewności o jutro z pewnością pomagało nam przejść przez ten trudny dla artystów czas. Swoisty czas "próby", spojrzenia w głąb siebie i refleksji nad rolą i znaczeniem muzyki w naszym życiu.

"Album „Loud Silence” opublikowany ostatnich tygodniach grudnia został natychmiast doceniony przez polskich i zagranicznych krytyków i znalazł się w kilku zestawieniach wśród najlepszych europejskich płyt jazzowych 2022 roku (jazz-fun.de, allaboutjazz.com)!

"Loud Silence to znakomity pokaz zarówno indywidualnych talentów, jak i pracy zespołowej dwóch najwyższej klasy muzyków jazzowych, których słucha się z przyjemnością od początku do końca." .. Adam Baruch

"Dwóch świetnych instrumentalistów, dwie różne osobowości stworzyły piękny album, spójny kompozycyjnie i brzmieniowo." .. jazzfun.de

Polityka prywatności

Copyright jazovia.pl

www.krzysztofkobylinski.com