Fundacja Integracji Kultury i HH Poland SA zapraszają na festiwal

GLIWICE - Październik 2022

Steve Clarke Trio (US/DE) —

16/09/2023, godz. 19:00

Centrum Kultury Jazovia
Gliwice, Rynek 10

kup bilet


Steve Clarke (US)
– gitara basowa,
Walter Fischbacher (US)
– instrumenty klawiszowe,
Alex Bernath (DE)
– perkusja


Steve Clarke to doskonały jazzowy gitarzysta basowy z Bridgeportu w stanie Connecticut, USA. Wydał dotąd osiem solowych albumów (ostatni album "Sparkle", 2016) i 58 albumów z innymi artystami. Na jego albumie "New Beginnings" gościł także Mike Stern. Steve regularnie koncertuje w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jego naturalnie płynne kompozycje zawierają wiele sprawnie skomponowanych inspiracji fusion, a jego pełny dźwięk, przemyślane linie i technika slap zachwycają publiczność.Występował u boku jazzowych gigantów, takich jak Mike Stern, Sherri Winston i Sam & Dave. To tournée będzie jego kolejnym, być może już ostatnim, powrotem do Europy, tym razem po dwuletniej przerwie.

Walter Fischbacher, pianista i keyboardzista z Nowego Jorku, wydał swoją najnowszą płytę studyjną "Dreamcatcher" (2014, Jazzsick), którą międzynarodowe recenzje jazzowe z obu stron Atlantyku nazwały "inspirującą" i "najwyższej wartości muzycznej". Fischbacher, który współpracował z jazzowymi autorytetami, takimi jak Randy Brecker, George Garzone, Ingrid Jensen, Wolfgang Muthspiel, Chico Freeman, Tim Lefebvre, Joel Rosenblatt i The Vienna Art Orchestra, pochodzi z Austrii. Studiował klasyczne pianino w Wiedniu w latach 1985-1990 oraz jazzowe pianino i kompozycję w latach 1990-1994 na Konserwatorium w Wiedniu. Fischbacher przeniósł się do Nowego Jorku w 1994 roku, gdzie oprócz pracy jako muzyk prowadzi własne studio nagraniowe i prowadzi swoją grupę "Phishbacher". Walter Fischbacher czerpie z bogatego tła muzycznego, obejmującego nie tylko repertuar klasycznego pianina, ale także muzykę wielkich pianistów jazzowych, takich jak Herbie Hancock i Chick Corea.

Alex Bernath, obecnie zamieszkały w Kolonii, Niemcy, to międzynarodowo znany perkusista koncertujący i nagrywający, specjalizujący się w stylach od Funk, Jazzu, Hip Hopu, Popu po Fusion. Muzykalność i Groove to dwie najważniejsze filary, na których opiera swoje granie na perkusji.Robert Coleman (gitarzysta Jamesa Browna) kiedyś powiedział: "Alex jest tak stabilny i funkowy, że gdyby James Brown był tu dziś wieczorem, Alex stałby się jego nowym perkusistą".W ostatnich latach Alex miał przyjemność pracować z wielkimi postaciami, takimi jak: Chuck Leavell (Rolling Stones), Fred Wesley (James Brown/Tina Turner), Jamal Thomas (Maceo Parker/SOS Band) i Branford Marsalis (Miles Davis/Sting), Rodney "Skeet" Curtis (P-Funkadelic/Maceo Parker). Nauczył się grać na perkusji i został zainspirowany stylami m.in. przez: Keith Carlock (Steely Dan/Toto/Sting), Jamal Thomas, Stanton Moore (Dr.John/Galactic). Twórczość kompozytorska Alexa jest międzynarodowo doceniana, recenzowana w słynnych magazynach jazzowych (Jazzthing/Soultrainonline.de), magazynach perkusyjnych (Sticks), była umieszczona na "Deutsche Schallplattenkritik's Bestenliste" i została uznana za "Najlepszy Jazzowy Album Polski 2018".

Polityka prywatności

Copyright jazovia.pl

www.krzysztofkobylinski.com