Dima Gorelik Trio
gość specjalny Reut Rivka

15/12/2020
CK Jazovia - koncert on-line
godz. 19:00

Dima Gorelik - gitara
Shachar Elnatan - gitara
Peter Somos  - perkusja

Kup bilet

Dima Gorelik trio - to projekt, w skład  którego wchodzą gitarzysta, kompozytor, wokalista i perkusjonalista  - Dima Gorelik, perkusista/gitarzysta - Shahar Elnatan oraz perkusista/basista - Peter Somos. Muzycy proponują wyjątkowe sceniczne widowisko, łączące  swobodną jazzową improwizację z elementami muzyki etnicznej nawiązującej do kultury wschodu i muzyki żydowskiej. Tęsknota za poszukiwaniem nowych środków wyrazu sprawia, że każdy koncert tria jest całkowicie odmienny i wyjątkowy.Ten zespół to formuła otwarta na niespodziewane, a tym włąśnie będzie udział niebywałej sopranistki o międzynarodowej sławie i renomie. DO Polski, do Gliwic na ten koncert przyleci Reut Rivka Shabi.

Reut Rivka - pochodziz Jerozolimy. Jest sopranistką barokową i operową. Ukończyła wydział śpiewuoperowego w Jerozolimskiej Akademii Muzycznej oraz wydział śpiewu barokowegoKonserwatorium Królewskiego w Hadze. Jako śpiewaczka swobodnie operuje wielomastylami muzycznymi - elementami folkloru greckiego, macedońskiego,sefardyjskiego, flamenco, muzyki romskiej, arabskiej, hebrajskiej czyandaluzyjskiej.

Dima Gorelik - Izraelski gitarzysta, wokalista i kompozytor ethno-­jazzowy,dwukrotny laureat nagrody The America-­Israel Cultural Foundation, uhonorowanytytułem Outstanding Musician przez Ministerstwo Kultury Izraela. Zaangażowanybył w projekty takich artystów jak m.in.: Joey Calderazzo, Étienne M’Bappé,Louis Sclavis, Clarence Penn, Gary Husband, Anna Maria Jopek, Yasushi Nakamuro,Brad Terry, David Kuckhermann, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, Aukso,Vishwa Mohan Bhatt, Janusz Muniak, Joszko Broda, Maciej Obara, MariaPomianowska, Wojciech Waglewski, Grażyna Auguścik i Adam Bałdych.

Shachar Elnatan - perkusista i gitarzysta , jeden z najoryginalniejszychartystów rozkwitającej sceny jazzowej w Izraelu. Mimo młodego wieku (23 lata)współpracował z wieloma muzykami światowego formatu, jak Avishai Cohen, RaviColtrane, Kellylee Evans, Eli Degibri. Coraz częściej można go usłyszeć w NowymYorku gdzie nawiązał współpracę z młodą sceną jazzową.

Peter Somos - węgierski perkusista, pochodzi z Budapesztu, z rodzinymuzyków. W wieku 15 lat zaczął grać z czołowymi węgierskimi muzykami, zarównoze sceny popowej, jak i jazzowej (Nikoletta Szoke, Robert Szakcsi Lakatos,Janos Egri, Laci Gaspar, UP i wielu innych). Później dołączył do zespołu Besh odroM. Po dwóch latach intensywnego koncertowania w Europie i poza nią, powystępach na głównych scenach wielu festiwali, rozpoczął studia uniwersyteckiew Rotterdamie w Holandii. Tam miał okazję grać z takimi artystami jak AbelMarcel Calderon, Stefan Lievestro, Amik Guerra, Reinier Baas.